Wartościowe artykuły

2pu

Biznes

Zdrowie miejsce pracy

Zdrowie miejsce pracy

W miarę trwania pandemii firmy szukają sposobów inwestowania w swój najważniejszy zasób: swoich ludzi.
Dostęp do natury, przestrzenie zewnętrzne i ograniczenie toksycznych chemikaliów w materiałach budowlanych to tylko niektóre ze sposobów, w jakie firmy pracują nad poprawą samopoczucia swoich pracowników.

W miarę jak pandemia trwa, pracownicy szukają sposobów na zachowanie zdrowia i łączenie się z innymi. Według International WELL Building Institute fizyczne miejsce pracy jest jednym z trzech najważniejszych czynników wpływających na wydajność i satysfakcję z pracy. W odpowiedzi firmy szukają sposobów inwestowania w swój najważniejszy atut: ludzi. Hybrydowa siła robocza wprowadziła nowe wyzwania, a pandemia sprawiła, że ​​zdrowie i dobre samopoczucie znalazły się na czele projektowania w miejscu pracy.

Możliwości połączenia

Poczucie więzi z innymi jest naszym rdzeniem. Zwiększenie interakcji społecznych między pracownikami może zaspokoić naszą potrzebę wspólnoty i poprawić samopoczucie emocjonalne. Współpracujące, oparte na doświadczeniu środowiska pracy zapewniają przestrzeń do dzielenia się pomysłami, oferowania wsparcia i budowania społeczności.

Najlepsze kursy online na temat produktywności w biurze
Opcje dotyczące sal konferencyjnych zespołu, wygodnych salonów i zewnętrznych patio, zrównoważone z niezależnymi strefami skupienia, zarówno dla solistów, jak i zespołów, mogą sprawić, że powrót do biura będzie bezpieczny i pożądany. Schodkowa przestrzeń do siedzenia w Walton Family Whole Health & Fitness w Bentonville w stanie Arkansas jest naprawdę uniwersalna. Akustykę i oświetlenie można dostosować do różnych funkcji, w tym opowiadania historii, medytacji z przewodnikiem, improwizowanych spotkań, projekcji filmów i pokazywania fotografii scenicznych. Węzły zdrowia i przestrzenie wypoczynkowe z inspirowanymi naturą punktami centralnymi wzbudzają ciekawość i angażują rozmowy. Pawilony odnowy biologicznej wewnątrz obiektu będą oferować zajęcia jogi, medytacji i inne udogodnienia, takie jak kuchnia dydaktyczna, w której współpracownicy mogą wymieniać doświadczenia, uczyć się gotować i zdrowiej jeść.

Podobna funkcja krzesełek na stadionie w NCR Global Headquarters w Atlancie oferuje miejsce na wykłady dotyczące wynalazków i technologii. Złożone z dwóch wież na podium, przeźroczyste szklane fasady ujawniają przechodzącym obok przechodniom czynności we wnętrzu na wszystkich poziomach i łączą pracowników z różnych dziedzin. Projekt sprzyja poczuciu przynależności i zachęca do zaangażowania społecznego. Poziomy biurowe zaprojektowano jako wolne miejsce pracy adresowej, gdzie każda stacja robocza pozwala użytkownikom siedzieć lub stać. Stacje robocze na kółkach można łatwo przenosić, pozwalając współpracownikom tworzyć własne miejsce pracy. To uzupełnienie technologii, elastyczności i indywidualizacji stanowi potężną korzyść w definiowaniu nowego sposobu pracy z mentalnym, emocjonalnym i społecznym dobrostanem wbudowanym w projekt.

Dostęp do natury

Rosnąca liczba badań wspiera sukces projektowania biofilnego w poprawie ogólnego samopoczucia. Przestrzenie zewnętrzne, podwyższone ogrody i wewnętrzna zieleń mogą przyczynić się do większej produktywności, zmniejszenia absencji i większego zaangażowania pracowników.

Społeczna sieć szlaków pieszych i rowerowych w Walton Family Whole Health & Fitness zachęca do poruszania się w tym kampusie korporacyjnym. Pracownicy mogą spotkać się poza pracą lub poświęcić chwilę dla siebie podczas okrążenia pobliskich jezior. Naturalne oświetlenie, konstrukcja z masywnego drewna, ciepłe wykończenia wnętrz i widoki na zewnątrz zapewniają dalsze połączenia z naturą — wszystkie te czynniki przyczyniają się do zdrowego doświadczenia w pracy.

Przestrzenie zewnętrzne oferują możliwości elastycznego programowania w celu rozszerzenia środowiska pracy i kultury na zewnątrz. Obszary te mogą być wykorzystywane do bieżących działań w celu podtrzymania interakcji społecznych poza dniem pracy, w tym wydarzeń takich jak happy hours, zajęcia medytacji i zajęcia rekreacyjne. W 301 Hillsborough w Raleigh Crossing zewnętrzny taras może pomieścić duże zgromadzenia lub zapewnia intymne przestrzenie do kontemplacji i odpoczynku z zacienionymi niszami i elastycznymi meblami. Dostęp do zasilania i infrastruktura WIFI pozwalają na łatwą współpracę poza fizycznym biurem.

Złagodzenie sił natury, takich jak odblaski światła, wahania temperatury i wiatr, jest ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę użytkowania tych przestrzeni. Tereny ogrodowe z różnorodnymi nasadzeniami zmniejszają efekt wyspy ciepła, kontrolują przenoszenie dźwięku i zapewniają cień. Wiatr jest również kontrolowany za pomocą wybranych roślin i wyższych balustrad, konstrukcji chroniących przed wiatrem i cofnięć od krawędzi budynku — wszystkie te funkcje zwiększają bezpieczeństwo użytkowników i zmniejszają wpływ silnych wiatrów na tarasy ogrodowe w wieżach.

Zdrowe miejsca pracy

Projektanci i deweloperzy wybierają materiały i wykończenia, które są łatwe w czyszczeniu i trwałe dla wspólnych przestrzeni, w tym toalet, wind i holów. Aby zredukować uwalnianie toksycznych chemikaliów związanych z cyklem życia budynku, nasza firma opracowała surowe ograniczenia dotyczące stosowania ołowiu, kadmu i miedzi w materiałach budowlanych, a także wymaga stosowania niskolotnych związków organicznych (LZO) w celu wprowadzenia zdrowych materiałów.

Systemy bezdotykowe i sanitarne pomagają firmom ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób w miejscu pracy. Zieleń wewnętrzna pomaga oczyścić powietrze. Jak sugerują nowe informacje, wirus COVID-19 rozprzestrzenia się głównie przez układ oddechowy, więc wyższa jakość filtracji powietrza w pomieszczeniach jest koniecznością. The Republic , współczesny wieżowiec biurowy w Austin, którego celem jest LEED Gold, wykorzystuje oczyszczanie powietrza światłem ultrafioletowym oprócz filtracji powietrza MERV 13, zwykle stosowanej w środowiskach opieki zdrowotnej, w celu zmniejszenia zanieczyszczeń. Celowe umieszczenie wysokiej jakości filtrów powietrza w miejscach publicznych może również zapobiec ryzyku narażenia poza codziennymi kontaktami w biurze.

Dostęp do przestrzeni zewnętrznych i bardziej otwartych środowisk, w tym mniej gęsto upakowane powierzchnie biurowe, są częścią dobrej strategii dobrego samopoczucia w miejscu pracy. Główny taras i tereny zielone na szczycie parkingu The Republic zapewniają najemcom budynku wiele miejsc do siedzenia na zewnątrz i stref socjalnych, a także rozległe widoki na park Republic Square. Sześćdziesięciometrowe cofnięcie umożliwia stworzenie zadaszonego dziedzińca wejściowego, placu publicznego i zintegrowanego handlu detalicznego.

Teraz, gdy pracownicy przechodzą między pracą z domu i wracają do biura, miejsce pracy musi oferować komfort i nie tylko. Zapewnienie pracownikom różnego rodzaju miejsc pracy i udogodnień pozwala na zwiększenie interakcji społecznych, niezależności i wyboru. Ponieważ pandemia wciąż na nowo definiuje sposób, w jaki pracujemy, projektowanie, które obejmuje i poprawia nasz komfort i holistyczne samopoczucie, stanie się kluczowe dla utrzymania zdrowego miejsca pracy i umożliwienia pracownikom odzyskania emocjonalnych i psychologicznych korzyści płynących z ponownego bycia razem.