Wartościowe artykuły

2pu

Praca i dom

Dlaczego moja papryka cayenne nie robi się czerwona – 4 możliwości

Dlaczego moja papryka cayenne nie robi się czerwona – 4 możliwości

Być może posadziłeś te papryczki cayenne z dużymi ambicjami, że wkrótce dojrzeją, a będziesz mógł wykorzystać ich pikantny smak. Te piękne rośliny papryki są nieco skomplikowane w sadzeniu i prawdopodobnie napotkasz kilka typowych problemów.

Więc dlaczego moje papryczki cayenne nie stają się czerwone ? Wypiszę niektóre z najczęstszych sytuacji, które wpływają na kolor papryki.

Przejdźmy od razu do rzeczy!

Dlaczego moja papryka cayenne nie zmienia koloru na czerwony 1

Istnieją cztery możliwości, dlaczego tak się dzieje. Pierwszą przyczyną może być to, że twoja roślina nie jest jeszcze gotowa do zbioru. Możliwe też, że twoja papryka nie jest czerwona. Dodatkowo możliwe jest, że temperatura jest za wysoka lub za niska. Ponadto może wystąpić problem ze szkodnikami.

Oto niektóre z typowych wyjaśnień, dlaczego nie zmienił koloru na czerwony. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Dobry! Ponieważ poniżej mamy obszerną część na ten temat, więc spójrz!

1. Mogą jeszcze nie być w pełni dojrzałe

Jest to częsty błąd podczas pierwszej uprawy papryki cayenne. Być może posadziłeś swoją roślinę zgodnie z instrukcjami.

Możliwe, że termin na opakowaniu wynosi około 6 tygodni. Tak jednak nie jest. Chodzi mi o to, że twoja papryka dojrzeje po okresie sześciu tygodni. Ale tylko tyle, żebyś go zjadł.

Jak długo potrwa pojawienie się czerwonego?
Papryczki Cayenne wymagają długiego czasu do dojrzewania i pełnego dojrzewania. Po wyrośnięciu zielony pieprz zmieni kolor po kolejnych 2-3 tygodniach. Zmieni kolor z zielonego na żółty, a następnie szkarłatny.

W rezultacie musisz być cierpliwy. Jeśli papryka jest duża, to zajmie więcej niż 3 tygodnie, zanim Twoja papryka dojrzeje. W rezultacie daj mu jeszcze tydzień lub dwa na obserwację wyników.

Jeśli jednak chcesz, aby szybko zmieniały kolor, następnym razem użyj alternatywnej opcji.

2. Twój pieprz jest zielonej odmiany

Innym powodem, dla którego twoja papryka nie robi się czerwona, może być właśnie to. Nawet jeśli czekasz ponad dwa tygodnie po upływie terminu.

Możliwe, że pieprz, którego używasz, nigdy nie zmieni koloru na czerwony. Z drugiej strony Twoja roślina jest w idealnym stanie. To tylko jedna z odmian i nawet gdy jest dojrzała, wciąż jest zielona. Niektóre z nich zmieniają kolor na żółty, pomarańczowy, ciemnobrązowy i inne odcienie.

Co można zrobić z różnymi odmianami papryki?
Na razie możesz użyć zielonej papryczki cayenne. Wybierz rośliny, które przy przesadzaniu zmienią kolor na szkarłatny. Upewnij się, że poprosisz sprzedawcę o czerwoną odmianę. Alternatywnie spójrz na opakowanie.

Cayenne boy, szminka, cygańska i lady cayenne są dostępne w sprzedaży. Gdy dojrzeją, te rodzaje bez wątpienia staną się szkarłatne. Oto kilka fantastycznych rodzajów czerwonej papryki do wyboru. Jeśli użyjesz tych nasion, Twój ogród będzie pełen czerwonej papryki. To niezaprzeczalne!

3. Temperatura może być nieprawidłowa

Rośliny te bardzo zwracają uwagę na warunki, w których się rozwijają. W rezultacie twoja temperatura musi być wysoka, aby roślina mogła prawidłowo dojrzeć.

Wilgotność pomaga również w zmianie koloru rośliny. Roślina może mieć trudności ze zmianą koloru, jeśli pogoda jest zbyt chłodna.

Jaka jest idealna temperatura dla tej rośliny?
Gdy temperatura jest wysoka, rośliny te dobrze się rozwijają. W ciągu dnia idealna jest temperatura 70-80 stopni Fahrenheita.

 

Ponadto rośliny ucierpią, jeśli temperatura przekroczy 90 stopni. W rezultacie paprykę należy sadzić 12-16 tygodni przed pierwszym przymrozkiem. Utrzymuj stałą temperaturę w systemie grzewczym, jeśli uprawiasz rośliny w pomieszczeniach.

W ten sposób temperatura będzie idealna. Z czasem dojrzeje w cudowną czerwoną paprykę!

4. Możliwe, że masz plagę szkodników

W miarę dojrzewania pieprz zmienia kolor z zielonego na żółty na czerwony. Jeśli jednak twoja papryka jest poplamiona i pożółkła w plamy, możesz mieć plagę mszyc.

Te szkodniki zjadają soki z liści. To wyjaśnia, dlaczego twoja roślina wydaje się odbarwiona. Co więcej, te mszyce mogą zniszczyć twoją roślinę.

Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się szkodników?
Aby powstrzymać te mszyce, zastosuj olejek owadobójczy lub mydło. Po prostu nasącz obie strony liści jednym z nich i spryskaj je.

Dodatkowo zaproś do swojego ogrodu robale żywiące się mszycami. Larwy siniaków, chrząszcze żołnierze, pasożytnicze osy i chrząszcze bielik są możliwymi winowajcami.

To są najczęstsze powody, dla których twoja roślina nie robi się czerwona. W rezultacie postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby odpowiednio dbać o swoją roślinę.

Kilka innych często zadawanych pytań

Jaki jest najzdrowszy odcień pieprzu Cayenne?
Spośród nich najzdrowszy jest ten czerwony. Wynika to z faktu, że to właśnie oni przebywają na winorośli najdłużej. Zawierają one 1,5 razy więcej witaminy C niż zielona papryka. Mają też 11 razy więcej beta-karotenu.

Co sprawia, że ​​moja papryka Cayenne jest tak mała?
Twoje papryczki cayenne są prawdopodobnie bardzo małe, ponieważ nie zadbałeś o nie odpowiednio. Możliwe, że nie mają wystarczającej ilości wody. Możliwe jest również, że klimat w Twojej okolicy ma na nie wpływ. Możliwe jest również, że sposób sadzenia papryki ma znaczenie.